حقوقی


حقوقی


الف)خدمات وکالت در موسسات حقوقی

وکیل سایبری و جرائم رایانه ای: توسعه ارتباطات مجازی و استفاده گسترده از ابزارهای ارتباطی جدید موجب بروز برخی مسائل شده است که تا پیش از آن سابقه نداشت. آگاهی و اشراف بر جرائم رایانه ای، اسناد و مدارک مثبت ادعا در این نوع دعاوی و جرائم و اطلاعات خوب در حوزه های هوش مصنوعی و … یکی از ضروریات وکلایی است که در این حوزه مشغولند.

 

وکیل اموربین الملل: این حوزه میتواند از حوزه وکیل مهاجرت تا حوزه وکیل و مشاوره حقوقی در زمینه تجارت بین الملل، تنظیم قرارداد و مشاوره حقوقی با اشخاص حقیقی و حقوقی در کشورهای دیگر مثل شرکت های بیمه یا شرکت های بازرگانی خارجی را در بربگیرد. علاوه بر این در صورتی که شرکت های ایرانی بخواهند در کشورهای دیگر شعبه یا نمایندگی تأسیس کنند ضرورت بهره مندی از خدمات حقوقی مربوط به شرایط حقوقی کشورهای دیگر در تأسیس شعبه و نمایندگی نیز وجود دارد.

 

وکیل اراضی ، امور ملکی و امورثبتی: در این حوزه از دعاوی یا اقدامات ،زمان نقش تعیین کننده ای دارد و به همین جهت وکلایی که در این حوزه تخصص دارند میتوانند در زمانی معقول اقدامات لازم را به صورت استاندارد انجام دهند و همین موضوع آنها را از سایر وکلا متمایز میسازد. مهمترین دعاوی در این حوزه عبارتند از دعوای الزام به تنظیم سند، الزاتم به اخذ پایان کار، الزام به اخذ صورت مجلس تفکیکی، دعوای تخلیه املاک تجاری، دعوای تخلیه ملک مسکونی، مطالبه سرقفلی، مطالبه حق کسب و پیشه، دعوای خلع ید، رفع تصرف عدوانی، دعوای مزاحمت و ممانعت از حق، دعوای الزام به ایفای تعهد، دعوای تحدید حدود ملک، دعوای افراز ملک مشاع، دعاوی مربوط به ملک موقوفه و …

 

وکیل امور خانواده: مشاوران حقوقی و وکلای امور خانواده در دعاوی این حوزه نه تنها از یک دید حقوقی برخوردارند بلکه به دلیل اهمیت این موضوعات با دیدی فرا حقوقی نیز به موضوعات رسیدگی میکنند و همواره تلاش میکنند تا صلح و سازش را سرلوحه اقدامات خود قرار دهند و در صورتی که نیاز به اقامه دعوا در دادگاه خانواده باشد در حداقل زمان تا جایی که در توان آنهاست موضوع را به سرانجام برسانند و این امر مستلزم طی تشریفاتت و مراحل اقامه دعوا به شکلی درست و دقیق است. دعاوی طلاق، مطالبه مهریه، مطالبه نفقه، حضانت فرزندان و … مهم ترین دعاوی در این حوزه است.

 

وکیل ارث و میراث: تقسیم ارث و تعیین سهم الارث وراث، رسیدگی به وصیت نامه و احراز صحت و سقم مطالب مندرج در وصیت نامه و … نیاز به یک رسیدگی حقوقی یا قضایی پیدا میکند که در بسیاری از مواقع به دلیل تعدد ذی نفعان خوب است از یک وکیل قابل اعتماد درخواست شود تا این موضوعات را پیگیری کند چرا که نه تنها مراحل متعددی برای اقدام در خصوص ارث و میراث وجود دارد مثل اخذ گواهی انحصار وراثت، پرداخت مالیات بر ارث و …بلکه ممکن است نسبت به متوفی ادعاهایی نیز مطرح شود.که با بهره گیری از یک وکیل میتوان به راحتی،تمامی این روند را طی کرد.

 

وکالت امور ایرانیان خارج از کشور: هر فرد ایرانی که به هر دلیلی خارج از کشور است ممکن است در ایران اموال و یا روابط حقوقی داشته باشد که به پیگیری حقوقی نیازمند باشد. انتخاب وکیل برای انجام امور ایرانیان خارج از کشور که بتواند در برقراری ارتباط با موکل از راه دور به لحاظ زمانی منعطف باشد نکته بسیار مهمی است که در موسسه حقوقی و داوری  پویش عدالت، مورد توجه قرار گرفته است. در موسسه حقوقی و داوری پویش عدالت،برای اطمینان موکلین به انجام امور به شکل منظم ترتیبی اندیشیده شده است تا موکلین بتوانند از جلسات غیرحضوری برای مشاوره حقوقی برخوردار باشند.

ب) مشاوره حقوقی به صورت تخصصی

برای یک مشاور حقوقی باتجربه آنچه اهمیت دارد این است که بتواند به مراجعه کننده خود اطلاعاتی کاربردی، مناسب و صحیح ارائه کند و اینکه این مشاوره حقوقی با استفاده از چه ابزاری انجام میشود اهمیت چندانی ندارد. در موسسه حقوقی و داوری پویش عدالت این امکان فراهم شده است تا به صورت آنلاین، حضوری، تلفنی و یا مکتوب از طریق ایمیل افرارد مشاوره حقوقی دریافت کنند.

 

ج)خدمات تنظیم اسناد، لوایح، قراردادها

در موسسات حقوقی علاوه بر خدمات وکالت و مشاوره کارشناسان و متخصصانی حضور دارند که میتوانند به تنهایی و یا در گروه مشاوران حقوقی و وکلا اسناد و مدارک و لوایح مورد نیاز یک پرونده را تنظیم کنند. آنها هم چنین از این توانایی برخوردارند که قراردادها، صلح نامه ها و توافق نامه های مورد نیاز شرکت ها و اشخاص را تنظیم، اصلاح و بررسی کنند. استفاده از خدمات موسسه حقوقی در تنظیم قرارداد کمک شایانی به کاهش اختلافات احتمالی افراد در معاملات و کارهایشان می کند.